ماهی
شنبه , ژانویه 2 2021
خانه / ماهی کپور تازه / ماهی کپور شمال تازه به قیمت عمده

ماهی کپور شمال تازه به قیمت عمده

ماهی کپور شمال که از ماهیان گرمابی کشور محسوب می شود به دو نوع تقسیم می شوند :  ماهی کپور طلایی و ماهی کپور نقره ای می باشد که جهت فروش به صورت کاملا تازه و صید روز و با قیمت استثنایی و عمده عرضه می گردد. ماهی کپور شمال به زبان انگلیسی به ماهی کارپ معروف است که در آب های ساحلی دریای خزر و همچنین به صورت پرورشی در استخرهای آب شیرین قابل تولید است. ماهی کپور دارای یک باله پشتی هستند و تعداد فلس های خط جانبی آن بین 30 تا 32 عدد می باشد. دهان آن به صورت کشویی است و بین 150 تا 38 سانتی متر طول دارد. ماهی کپور همه چیزخوار بوده و از موجودات ریز بستر آب تغذیه می کند.

ماهی کپورشمال

مشخصات ماهی کپور

دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان انواع ماهیان از جمله ماهیان خاویاری ، کپور، قزل آلا، ماهی آزاد، ماهی سوف و در حدود چندین هزار گونه ماهی را در خود جای داده است که هر کدام دارای مشخصه ای است. هر کدام از این ماهیان دارای ویژگی خاص خودشان هستند و از شکل ظاهری متفاوتی برخوردارند. از مشخصات ماهی کپور این است که دارای فلس های درشت بوده و دوکی شکل و پهن می باشد و رنگ آن طلایی مایل به قهوه ای است. ماهی کپور دارای انواع مختلفی است:

  • کپورفلس دار
  • کپور آئینه ای
  • کپور فلس یک ردیفی
  • کپور چرمی

ماهی کپورشمال

پرورش ماهی کپور

نزدیک به 1400 سال پیش از میلاد و از کشور چین آغاز شده است. در ایران نیز در استانهای جنوبی و شمالی کشور مانند خوزستان و گیلان و مازندران ماهی کپور پرورش داده می شود. یکی از علت های موفقیت پرورش کپور ماهیان پرورش متراکم این ماهی است. در این روش از حداقل امکانات حداکثر بهره وری انجام می شود. از طرفی کپور ماهیان از جمله ماهیان گرمابی محسوب می شوند و تغذیه نرمال این ماهیان بین 18 تا 25 درجه سانتی گراد است بنابراین پرورش این ماهیان در مناطق سردسیر توجیه ندارد. اما این ماهیان در مناطق گرمسیر که دمای آب گرم است پرورش به صورت متراکم بسیار مرسوم می باشد.

ماهی کپورشمال

منبع : https://iranfishco.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خدیجه صادقی راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09124205262
پست الکترونیکی: sadeghi_247@yahoo.com
کانال تلگرام telegram انواع ماهی