ماهی
شنبه , دسامبر 12 2020
خانه / ماهی سالمون پرورشی / بازار ماهی سالمون پرورشی در ایران

بازار ماهی سالمون پرورشی در ایران

بازار ماهی سالمون در ایران بسیار مناسب بوده و از فروش خوبی نیزبرخوردار

است. مخصوصا ماهی های پرورشی که از لحاظ قیمت نسبت به دریایی

مناسب تر هستند جایگاه خوبی را در میان مصرف کنندگان ایجاد کرده اند.

بازار ماهی سالمون

ماهی به طور کلی به دو دسته پرورشی و دریایی تقسیم می شود. ماهی پرورشی به دلیل اینکه از ماهی دریایی دارای قیمت مناسب تری است دسترسی به آن آسان تر می باشد. همان طور که می دانید ارزش بالای آبزیان به دلیل داشتن امگا 3 سبب شده تا همواره کارشناسان تغذیه همواره بر مصرف آن تاکید می کنند.

انواع ماهی پرورشی در ایران

در ایران انواع مختلف ماهی پرورش داده می شود. گروهی از ماهیان پرورشی در دمای بین 25 تا 28 درجه رشد و تغذیه می شوند به این گروه از ماهیان گرمابی گفته می شود که یکی از ویژگی آن پذیرش شرایط گرمایی است. مهمترین گونه های این نوع از ماهیان به صورت زیر می باشد:

  • کپور نقره ای
  • کپور معمولی
  • سرگنده یا بیگ هد
  • آمور

ماهی های گرمابی فوق در استخرهای خاکی پرورش می یابد و هم زمان می توان این چهار گونه را با هم پرورش داد. از ویژگی کپور ماهیان این است که مقدار زیادی انرژی که از صرف غذا به دست می آورند صرف رشد و وزن خود می کنند. از ویژگی بسیار خوب این ماهیان رشد مطلوب و نسبتا سریع می باشد.

بازار ماهی سالمون

بازار ماهی سالمون فرانسوی

علاوه بر ماهیان گرمابی، گونه ای دیگر از ماهیان هستند که به آنها ماهیان سردآبی گفته می شود. همان طور که از نام آنها پیداست این ماهیان در دمای آب بین 12 تا 18 درجه زندگی می کنند. نوعی از ماهیان سردآبی سالمون می باشد که به دو صورت زیر می باشد:

  • ماهی سالمون پرورشی
  • ماهی سالمون دریایی

تقاوت گوشت ماهی سالمون در مقایسه با انواع ماهی کپور و حتی قزل آلا در رنگ آنهاست. بازار ماهی سالمون چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور بسیار خوب بوده و از فروش بالایی برخوردار بوده است. زیرا مصرف آبزیان در بسیاری از کشورهای دنیا دارای جایگاه ویژه ای است و در سبد غذایی مردم قرار گرفته است. ماهی سالمون پرورشی و دریایی به دلیل ارزش غذایی بالا به عنوان ماده ای مغذی محسوب می شود.

بازار ماهی سالمون

فروش ماهی سالمون تازه پرورشی

ماهی سالمون پرورشی و دریایی به دلیل اینکه طعم خوبی دارند و بسیار خوش خوراک هستند و از مواد مغذی سرشاری تشکیل شده اند که برای بدن بسیار مفید هستند. ماهی سالمون پرورشی به دلیل قیمت مناسب تر و دسترسی آسان تر آن در مقایسه با ماهی سالمون دریایی مصرف آن بیشتر است. در بازار ماهی سالمون این نوع ماهی را به صورت های مختلف به فروش می رسد:

  • ماهی سالمون صید شده
  • ماهی سالمون زنده
  • ماهی سالمون شکم خالی
  • ماهی سالمون فیله شده

پرورش ماهی سالمون در کشورمان توسط تولید کنندگانی زیادی در شهرهای مختلف صورت می گیرد. طعم و میزان مواد مغذی در ماهی پرورشی نشان می دهد که این ماهی تحت چه شرایطی پرورش داده شده است.

بازار ماهی سالمون

علاوه بر آن رنگ ماهی نیز می تواند کیفیت آن را نشان دهد.

منبع: salmono.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خدیجه صادقی راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09124205262
پست الکترونیکی: sadeghi_247@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

روش عمده ماهی سالمون

فروش عمده ماهی سالمون پرورشی

فروش عمده ماهی سالمون پرورشی حداقل مقدار برای خریدار از حدود یک تن ماهی امکان …

کانال تلگرام telegram انواع ماهی